fiskalni.edu.pl

Menu Close

Terminal POS dla Twojej firmy. Wybierz go świadomie!

W przedsiębiorstwach, w których działa rozbudowany system sprzedaży, niezbędna jest obecność odpowiednich urządzeń. Do grona takich urządzeń na pewno należy terminal typu POS. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby urządzenie tego typu wdrożyć w innych rozwiązaniach dla firm, np. w systemach magazynowych, hotelowych, dla gastronomii czy też w punktach samoobsługowych bądź informacyjnych. A w każdym z tych przypadków istotne jest to, żeby zamówić odpowiedni terminal komputerowy.

Wybierz odpowiednią technologię dotykową

Ekrany dotykowe to w przypadku współczesnych terminali komputerowy standardowe rozwiązanie. Trudno obecnie znaleźć urządzenie tego typu, które nie oferowałoby wspomnianej funkcjonalności. Przy wyborze terminala POS trzeba jednak zawsze zwrócić uwagę na to, jaką technologię dotykową obsługuje dany model. Poszczególne rozwiązania oferują bowiem różne udogodnienia, np. większą wytrzymałość, funkcję multi-touch czy obsługę przy zastosowaniu rozmaitych przedmiotów. Osobną kwestią jest oczywiście wielkość ekranu dotykowego. Obecnie na rynku dostępne są m.in. terminale komputerowe z panelami o przekątnej 12”, 15” oraz 17”.

Poznaj wydajność terminala komputerowego

Pod tym względem terminale POS są bardzo podobne do komputerów stacjonarnych czy laptopów. We wspomnianych urządzeniach stosuje się podzespoły, które charakteryzują się mniejszą bądź większą wydajnością. W związku z tym, jakie parametry terminala komputerowego warto sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Istotne są w szczególności 3 elementy: procesor i jego moc obliczeniowa, dysk twardy (pojemność i rodzaj) oraz pamięć RAM. Co ciekawe, przy wyborze urządzenia istotna może się też okazać możliwość obsługi różnych systemów operacyjnych. Pozwoli to na dostosowanie oprogramowania do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Pamiętaj o współpracy z innymi urządzeniami

Wdrożenie komputera POS w firmie, zarówno w przypadku systemu sprzedaży, jak rozwiązania dla gastronomii, hotelu, magazynu czy punktu informacyjnego, ma sens wtedy, gdy urządzenie tego typu będzie płynnie współpracowało z pozostałymi technologiami. To z kolei jest uzależnione od liczby i rodzaju obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. W największym skrócie, jeżeli terminal komputerowy POS zaoferuje dostęp do różnych standardów wymiany danych, użytkownik dużo łatwej połączy go z innymi urządzeniami, np. z kasą lub drukarką fiskalną, czytnikiem kodów, wagą elektroniczną lub drukarką zamówień.