fiskalni.edu.pl

Menu Close

Novitus Next Online, czyli jak wiele może zaoferować kasa fiskalna z tabletem?

Technologie sprzedaży rozwijają się nie tylko pod względem wysokości parametrów użytkowych czy w ramach postępującej miniaturyzacji. Oferują też interesujące możliwości w zakresie integracji różnych typów urządzeń. Świetnym przykładem takiego podejścia jest nowoczesna kasa rejestrująca Next Online. Jednak co konkretnie stoi za proponowanym przez nią rozwiązaniem? I czy atrakcyjne opcje modelu marki Novitus sprowadzają się wyłącznie do połączenia urządzenia fiskalnego z tabletem?

Połącz kasę fiskalną online i tablet – w jednym urządzeniu!

Współcześni przedsiębiorcy nie dziwią się już na widok panelu dotykowego, występującego w kasach fiskalnych – np. tych stworzonych z myślą o zastosowaniu w działalnościach mobilnych. Technologie sprzedaży chętnie korzystają z nowoczesnych odkryć i rozwiązań. Dotyczy to również integracji różnego typu urządzeń. Przywołana w dzisiejszym wpisie kasa fiskalna to świetny przykład takiej propozycji. To, na co bowiem nie da się nie zwrócić uwagi w przypadku modelu Next Online, to wbudowany w jego konstrukcję tablet z kolorowym ekranem dotykowym. Mimo obszernego panelu, korzystnie wpływającego na komfort obsługi, sylwetka obudowy modelu marki Novitus jest nieduża, zgrabna, ergonomiczna i charakteryzująca się atrakcyjnym designem (występującym w wariancie jasnym oraz ciemnym). Ponadto, nie zabrało miejsca również na klasyczną klawiaturę, co zwiększa możliwości dotyczące wygodnego użytkowania kasy online.

Sam tablet posiada 7-calowy ekran i pracuje w rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Dobrze reaguje na dotyk, a także pozwala na swobodną konfigurację interfejsu. Użytkownik może np. wybrać kolorystykę wyświetlanych kafelków czy zakres wyświetlanych funkcji. Ale to nie wszystko, co wiąże się z zastosowaniem tabletu w kasie rejestrującej Novitus Next Online. Urządzenie zostało wyposażone w wydajne podzespoły (w kontekście procesora, pamięci Flash czy pamięci RAM) i w dodatku funkcjonuje w oparciu o popularny, sprawdzony system Android. Nie chodzi więc tylko o takie funkcje kasy, jak m.in. liczne opcje dotyczące prowadzenia analiz ze sprzedaży i raportowania ich. Nowoczesna kasa fiskalna Novitus Next Online z wbudowanym tabletem zapewnia też łatwy dostęp do takich aplikacji, jak kalendarz, przeglądarka internetowa bądź poczta elektroniczna. W rezultacie umożliwia też sprawne wysyłanie istotnych danych na wskazany adres e-mail.

Tablet to nie wszystko – co jeszcze potrafi Novitus Next Online?

Oczywiście, mimo upływu czasu, rozwiązania modelu marki Novitus – także te dotyczące opisanej wyżej integracji urządzeń – prezentują się nowocześnie i atrakcyjnie. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko one o tym decydują. Kasa fiskalna Next Online posiada też inne cechy i możliwości, które skłaniają wielu przedsiębiorców do wyboru tego modelu. Zdecydowanie należy wspomnieć o jednym z najważniejszych parametrów w przypadku każdego takiego urządzenia – czyli o bazie towarowej. Next Online wyróżnia się tym, że pozwala zdefiniować dowolną liczbę pozycji PLU, przypisywanych poszczególnym towarom bądź usługom. Oznacza to, że z tą kasą fiskalną online przedsiębiorca nie musi się martwić o dalsze zmiany w ofercie czy znaczne poszerzenie asortymentu.

Model Next Online generalnie prezentuje się jako urządzenie rejestrujące gotowe do pracy nawet w bardziej wymagających przedsiębiorstwach. Nie chodzi wyłącznie o obsługę pokaźnej bazy towarowej, ale i np. funkcjonowanie w ramach rozbudowanego systemu sprzedaży. Wszystko za sprawą standardów komunikacyjnych, dostępnych w kasie fiskalnej Novitus. Next Online oferuje liczne złącza, typu USB, RS-232, Ethernet, a nawet i audio oraz HDMI. Dzięki temu jest w stanie współpracować z wieloma urządzeniami peryferyjnymi naraz: czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, komputerem, terminalem płatniczym itp. Poza tym, istnieje też możliwość zastosowania zewnętrznych modułów Wi-Fi i Bluetooth – i tym samym uzyskania bezprzewodowej łączności między technologiami sprzedaży.

Jeśli to wciąż „mało” – znajdą się i inne zalety Novitus Next Online. Zwłaszcza dla tych, którzy chętnie korzystają z opcji zdalnego zarządzania działalnością. Kasa fiskalna współpracuje bowiem z autorską aplikacją producenta, czyli NoviCloud. Narzędzie dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej oferuje wiele atrakcyjnych możliwości. Nie tylko przechowywanie ważnej dokumentacji w chmurze, ale i m.in. tworzenie analiz sprzedaży, monitorowanie punktu handlowego bądź usługowego, definiowanie nowych pozycji towarowych czy też kontrolowanie obecnych stanów magazynowych – w dowolnym miejscu, gdzie użytkownik będzie miał dostęp do internetu. Oprócz tego, kasa online od Novitus dysponuje wydajną, prostą w obsłudze technologią wydruku, emitującą estetycznie odcięte paragony (także z dodatkowymi elementami, jak logo firmy lub NIP klienta) czy faktury. Jak widać, kasa rejestrująca Novitus Next Online robi wrażenie nie tylko nowoczesnego, ale też wręcz kompletnego urządzenia fiskalnego.