fiskalni.edu.pl

Menu Close

Jakie możliwości oferują wagi elektroniczne marki Cas?

Oprócz kas i drukarek rejestrujących, przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele innych, praktycznych technologii sprzedaży. Wśród nich zdecydowanie dużą popularnością cieszą się wagi elektroniczne, które same w sobie potrafią być naprawdę różnorodne. O licznych możliwościach w tym zakresie doskonale świadczą modele znanej marki Cas. Jakie funkcjonalności i rozwiązania oferują wspomniane urządzenia peryferyjne tej firmy? I gdzie znajdują one zastosowanie? Sprawdźmy!

Waga prosta Cas SW-II

Na początek – bardziej podstawowe urządzenie od Cas, czyli elektroniczna waga prosta SW-II. Wspomniany model służy przede wszystkim do szybkiego i precyzyjnego pomiaru masy produktów oraz wyświetlenia wyników ważenia. Nie znaczy to jednak, że jest pozbawiony praktycznych i korzystnych funkcjonalności, które odpowiadają za usprawnienie pracy – wręcz przeciwnie. Po pierwsze, w przypadku SW-II możemy zdecydować o zastosowanym wariancie technologicznym, dotyczącym zakresów ważenia. Dzięki temu model od Cas potrafi obsługiwać zarówno lżejsze (np. do 3 kg), jak i cięższe towary (nawet do 30 kg), a przedsiębiorca jest w stanie precyzyjnie dopasować urządzenie peryferyjne do potrzeb działalności. Tym bardziej, że użytkownik może też zdecydować, czy waga elektroniczna będzie funkcjonować oddzielnie, czy też w połączeniu z innymi elementami systemu sprzedaży (za pośrednictwem jednego z portów komunikacyjnych do wyboru: USB lub RS-232).

Waga elektroniczna Cas SW-II

Cas SW-II posiada dodatkowo takie opcje, jak tarowanie, zerowanie, liczenie sztuk oraz ustalanie limitów wagowych. Warto też wspomnieć o możliwości zasilania przy użyciu ewentualnego, zainstalowanego akumulatora oraz o niedużej, solidnej konstrukcji (waga elektroniczna jest w stanie działać nawet przy temperaturze -10 stopni Celsjusza). Opisywane urządzenie peryferyjne sprawdzi się w wielu mniejszych i nieco większych placówkach handlowych, także charakteryzujących się niedużą przestrzenią na stanowisku obsługi klientów czy trudniejszymi warunkami pracy.

Waga platformowa Cas DB-II Plus

Pora na rozwiązanie zdecydowanie innego typu. O ile bowiem wcześniej mówiliśmy o urządzeniu posiadającym kompaktowe wymiary, o tyle ten model – jak przystało na elektroniczne wagi platformowe – ma wyraźnie większe gabaryty. DB-II Plus, za sprawą wytrzymałej konstrukcji, dużej szalki ważącej (wykonanej ze stali nierdzewnej) i dostępnych opcji zakresów ważenia, potrafi obsługiwać naprawdę duże i ciężkie towary (nawet do 300 kg). Zresztą, w przypadku tego urządzenia peryferyjnego ostatnie 2 parametry (obszar roboczy, zakresy) także da się dostosować do konkretnych preferencji użytkownika czy wymagań biznesu.

Waga elektroniczna Cas DB-II Plus

Czytelny wyświetlacz i przyciski funkcyjne modelu od Cas (pozwalające na wygodne korzystanie z takich opcji, jak zerowanie i tarowanie, liczenie sztuk bądź uśrednienie pomiaru) umiejscowione są na wysokim, solidnym wysięgniku. Waga platformowa od Cas, za pomocą portu typu RS-232, może współpracować z urządzeniem fiskalnym czy terminalem komputerowym. Co więcej, transmisja danych pomiędzy tymi elementami systemu potrafi odbywać się na kilka sposobów: w trybie ręcznym, automatycznym, na żądanie kasy rejestrującej czy – przy komunikacji z komputerem – w trybie ciągłym. DB-II Plus również pozwala na zasilanie bateryjne (do 140 godzin pracy na pełnym naładowaniu akumulatora) i pracę przy ujemnych temperaturach. Taka technologia idealnie nadaje się nie tylko do działania w większych punktach handlowych. Odpowie na zadaniowe wyzwania różnego typu magazynów, hurtowni, przedsiębiorstw logistycznych czy zakładów produkcyjnych.

Waga etykietująca Cas CL3000

Czyli model, który znalazł się na tytułowej grafice do dzisiejszego wpisu, a zarazem prezentuje przykład jeszcze innego typu urządzenia. Cas CL3000 oferuje nie tylko precyzyjne ważenie towarów, ale również wystawianie etykiet ze szczegółowymi informacjami na ich temat. Dlatego świetnie odnajdzie się w licznych punktach handlowych (także na stanowiskach samoobsługowych, jak często ma to miejsce choćby w przypadku dużych hipermarketów), zakładach produkcyjnych i nie tylko.

Waga elektroniczna Cas CL3000

Poza praktycznymi funkcjami (tarowanie, zerowanie) i możliwością obsługi lżejszych i cięższych towarów, pozwala na szybki wydruk etykiet (w rozdzielczości 202 dpi, z prędkością 100 mm/s) oraz ich swobodną konfigurację (za sprawą oprogramowania komputerowego CL-Works). Ponadto, dysponuje rozbudowanymi standardami komunikacyjnymi – złączami USB, RS-232, Ethernet – które można wzbogacić o rozwiązania do bezprzewodowej transmisji danych. Co więcej, model Cas CL3000 posiada własną bazę towarową, umożliwiającą zaprogramowanie do 10 000 pozycji PLU. Należy też wspomnieć o dostępnych 2 wariantach konstrukcyjnych. Przejrzysty wyświetlacz LCD może być zintegrowany z obudową wagi etykietującej bądź umieszczony na wysięgniku. Sam ekran, poza czytelnymi informacjami o przebiegu ważenia, jest w stanie również emitować komunikaty reklamowe.

 

Jak widać po powyższych opisach, już wymienione modele marki Cas pokazują, jak bardzo potrafią być różne wagi elektroniczne. A przy tym funkcjonalne, praktyczne i atrakcyjne z uwagi na komfort pracy czy sprawność obsługi klientów. Dzięki temu od lat z powodzeniem zwiększają efektywność działania wielu branż i rodzajów przedsiębiorstw.