fiskalni.edu.pl

Menu Close

Kasa fiskalna z opcjonalną szalką ważącą? Takie rzeczy tylko w Posnet!

Wiele przedsiębiorstw – zarówno małych, jak i średnich oraz dużych – decyduje się w dzisiejszych czasach na wdrożenie wagi elektronicznej. Urządzenie tego typu często okazuje się po prostu niezbędne przy sprzedaży towarów, które wymagają wcześniejszego pomiaru masy. Czy jednak oddzielny zakup kasy rejestrującej i wagi elektronicznej jest jedynym rozwiązaniem? Urządzenia produkowane przez Posnet pokazują, że nie…

Urządzenia z funkcją kaso-wagi

Obecnie Posnet produkuje 3 urządzenia rejestrujące, które można w kompleksowy sposób zintegrować z szalką ważącą. Po pierwsze, opcja ta występuje w modelu Revo. Co ciekawe, w tej kasie fiskalnej omawiane rozwiązanie technologiczne pojawiło się po raz pierwszy. Po drugie, w modelu Neo XL, słynącym z bardzo rozbudowanej bazy towarowej oraz różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Po trzecie, funkcja kaso-wagi jest dostępna w Posnet Ergo – urządzeniu o kompaktowych gabarytach, które zapewnia również wybór odpowiedniego wariantu bazy PLU (4 000, 6 000 lub 8 000 pozycji towarowych).

Jak to działa w praktyce?

Połączenie kasy fiskalnej Posnet z szalką ważącą zapewnia przedsiębiorcy szereg udogodnień. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie czynności, które są związane z wykonywaniem pomiarów masy, można przeprowadzać za pomocą klawiatury urządzenia rejestrującego. Dotyczy to np. stosowania funkcji tarowania oraz zerowania. Dodatkowo, po zintegrowaniu obydwu technologii, wyniki ważenia będą się wyświetlały na ekranie kasy fiskalnej.

Warto także podkreślić to, że szalka ważąca, w którą można wyposażyć wybrane modele marki Posnet, cechuje się dużą wytrzymałością na codzienną eksploatację. Decyduje o tym przede wszystkim wysoka jakość wykonania (najważniejsza część urządzenia jest pokryta stalą nierdzewną). Co więcej, szalka charakteryzuje się stosunkowo dużą powierzchnią użytkową – 288 x 208 mm – jak również zapewnia obsługę produktów o maksymalnej masie 15 kilogramów, z dokładnością do 5 g.

Do punktów handlowych, gastronomii i nie tylko…

W przypadku jakich działalności gospodarczych kasy fiskalne Posnet, które zostaną połączone z szalką ważącą, poradzą sobie najlepiej? Z pełną odpowiedzialnością można napisać, że to uniwersalne rozwiązanie technologiczne. Decyduje o tym przede wszystkim fakt, że omówione wcześniej 3 kasy oferują zróżnicowaną funkcjonalność. Posnet Ergo to znakomita propozycja zarówno dla małych punktów handlowych bądź gastronomicznych, jak i dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą obwoźną, np. na bazarach. Natomiast modele Revo i Neo XL poradzą sobie znakomicie także w średnich i dużych działalnościach gospodarczych.

Jeżeli więc firma nie wymaga wdrożenia zaawansowanej wagi elektronicznej lub modelu, który nie tylko wykonuje pomiary masy, ale też drukuje etykiety, kasa zintegrowana z szalką ważącą będzie świetnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że tego typu połączenie zapewni oszczędność przestrzeni na stanowisku pracy oraz zmniejszy koszty zakupu całej technologii sprzedaży.