fiskalni.edu.pl

Menu Close

Stacjonarnie, ale kompaktowo – czyli 2 ciekawe drukarki fiskalne online od Elzab

Im dalej od momentu pojawienia się nowego systemu fiskalizacji, tym bardziej warto przyglądać się urządzeniom rejestrującym online, jakie zasilają obecny rynek technologii sprzedaży. Zwłaszcza, że mowa zarówno o kasach, jak i drukarkach. Jeśli chodzi o te drugie, firma Elzab oferuje ciekawe rozwiązania, które w udany sposób łączą praktyczne cechy konstrukcyjne z atrakcyjną funkcjonalnością. A mianowicie – modele Zeta Online i Cube Online. Co wspomniane urządzenia mają do zaoferowania?

Choć współcześnie istnieje wiele różnych kas i drukarek fiskalnych, najczęściej dzieli się je na modele stacjonarne oraz takie, które umożliwiają pracę w trybie mobilnym. Warto jednak zauważyć, że nawet te pierwsze potrafią być skromnych rozmiarów, przez co nie stanowią żadnego problemu w wygodnym przeniesieniu z miejsca na miejsce oraz świetnie nadają się nawet na stanowiska obsługi klientów o dość ograniczonej przestrzeni. Jednocześnie, mimo swej kompaktowej konstrukcji, nie tracą na atrakcyjności pod względem funkcjonalności i oferowanych parametrów. Udowadniają to drukarki fiskalne od Elzab, współpracujące z Centralnym Repozytorium Kas.

Drukarka fiskalna Elzab Zeta Online

Zacznijmy od modelu, który pojawił się wcześniej, w „wersji offline”, jednak powstał również w wariancie dostosowanym do wymogów nowego systemu fiskalizacji. Zeta Online, bo o tym urządzeniu mowa, ma kształt zbliżony do prostopadłościanu, charakteryzuje się dobrze wykonaną, solidną obudową oraz posiada klasyczny, a zarazem elegancki design. Jakie możliwości skrywa w tej konstrukcji?

Drukarka fiskalna Elzab Zeta Online

Warto najpierw wspomnieć raczej o najważniejszym aspekcie, czyli – z jak dużym asortymentem jest w stanie współpracować model marki Elzab. Drukarka fiskalna może obsłużyć zdefiniowaną w programie sprzedażowym bazę towarową, której pojemność wyniesie do 500 000 pozycji PLU. Co więcej, pozwala także na dokładne opisanie poszczególnych elementów oferty, widniejących później na paragonach. A skoro już o nich mowa, trzeba wspomnieć, że Elzab Zeta Online dysponuje wydajnym mechanizmem drukującym. Zapewnia on nie tylko ciche i sprawne emitowanie paragonów czy innych dokumentów (faktur VAT, bonów, pokwitowań), ale również dziecinnie prostą instalację rolki papieru termicznego. Dzięki temu, nawet jeśli materiał eksploatacyjny skończy się w trakcie pracy, użytkownik nie będzie miał problemu z jego uzupełnieniem, co odczują także obsługiwani klienci. Urządzenie rejestrujące od Elzab posiada też popularne złącza, jak RS232 i USB. A dodatkowo, już w standardzie, dysponuje modułem WiFi-Bluetooth, dzięki czemu zapewnia również bezprzewodową transmisję danych i współpracę z pozostałymi elementami systemu sprzedaży. Mimo czytelnego ekranu, warto też wspomnieć, że model Zeta Online da się wzbogacić o specjalny, dedykowany wyświetlacz wolnostojący, dla jeszcze swobodniejszego i lepszego przygotowania stanowiska pracy.

Drukarka fiskalna Elzab Cube Online

Model ten nie bez powodu zasłużył na właśnie taką nazwę. O ile bowiem Zeta Online była mocno zbliżona kształtem do prostopadłościanu, o tyle Cube Online faktycznie wyglądem przypomina sześcian. Dodajmy – prezentujący się nowocześnie i stylowo oraz dodatkowo zabezpieczony na wypadek intensywniejszej eksploatacji bądź przypadkowego zalania. Dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych drukarka fiskalna posiada czytelny, kolorowy wyświetlacz i elegancko zaimplementowane, intuicyjne przyciski sterowania. Ale oczywiście – na tym nie kończą się zalety opisywanego urządzenia rejestrującego.

Drukarka fiskalna Elzab Cube Online

Na wstępie warto podkreślić fakt dość rozbudowanych i zróżnicowanych standardów komunikacyjnych. W drukarce fiskalnej od Elzab znajdziemy porty USB, RS232, Ethernet, a także rozwiązania typu WiFi czy Bluetooth, do działań w trybie bezprzewodowym. Ponadto, w tym przypadku także zyskamy możliwość obsługi bazy PLU rozbudowanej do maksymalnie 500 000 dobrze opisanych pozycji towarowych. Elzab Cube Online posiada też wydajny, szybki mechanizm termiczny, wyposażony w obcinacz. Dzięki niemu wydawane paragony oraz inne dokumenty będą zawsze estetycznie odcięte. Należy wspomnieć, że urządzenie pozwala również na umieszczanie na wydrukach różnych dodatkowych elementów, takich jak NIP nabywcy, kody kreskowe lub logo firmy. Wróćmy też na moment do kolorowego wyświetlacza, by dodać, że może on emitować także grafiki, informacje o charakterze reklamowym lub skonfigurowane wcześniej powitania. Cube Online również pozwala na zastosowanie dodatkowego ekranu wolnostojącego.

A zatem co sądzicie o kompaktowych, stacjonarnych drukarkach fiskalnych online od Elzab? Która z wyżej wymienionych bardziej przypadła Wam do gustu?