fiskalni.edu.pl

Menu Close

Postaw na kasę fiskalną z przyjaznymi rozwiązaniami!

Wiadomo, że skoro przedsiębiorca jest zobligowany do korzystania z kasy rejestrującej, to zależy mu, aby wybrana technologia sprzedaży odpowiadała na oczekiwania jego działalności. A żeby osiągnąć ten cel, dany model musi posiadać stosowne parametry użytkowe, potrzebne funkcje i właściwe rozwiązania konstrukcyjne. Niemniej, to nie jedyne istotne aspekty takiego urządzenia. Dla wielu podatników liczy się również sama wygoda pracy, związana w dużej mierze z prostą i przyjazną obsługą kasy. Jakie rozwiązania zapewniają taki komfort? Oto wybrane przykłady.

Klawisze funkcyjne, czyli znaczne przyspieszenie pracy

W przypadku kas fiskalnych oraz ich obsługi, pierwsze, co przychodzi na myśl, to prawdopodobnie klawiatura. I trudno się dziwić, bowiem to za jej pomocą steruje się funkcjami urządzenia. Typy klawiatury potrafią być różne, jednak nierzadko łączy je pewne praktyczne rozwiązanie. Mowa o przyciskach funkcyjnych. Co one zapewniają? Umożliwiają programowanie własnych skrótów klawiszowych oraz przypisywanie ich konkretnym pozycjom z oferty bądź opcjom kasy. Dzięki temu sprzedaż popularnych produktów bądź usług, czy też korzystanie z takich opcji, jak realizacja raportów fiskalnych, może odbywać się znacznie szybciej i wygodniej.

Dziecinnie prosta obsługa mechanizmu drukującego

Jednym z najważniejszych elementów kas fiskalnych jest mechanizm drukujący. To on wystawia tak ważne dokumenty, jak paragony, które należy wydawać klientom przy wszystkich, nawet najmniejszych transakcjach. Jak zatem łatwo się domyślić, obsługa takiego mechanizmu również odgrywa istotną rolę, zwłaszcza, że materiały eksploatacyjne w postaci papieru termicznego w końcu się wyczerpują. Na szczęście dzisiaj występują modele z rozwiązaniami „wrzutowymi”, typu drop-in, clamshell czy easy load. Za ich sprawą wymiana rolek zajmuje kilka chwil i w dodatku nie sprawia najmniejsze trudności. Oczywiście, proces staje się jeszcze bardziej wygodny, gdy urządzenie zapisuje kopie paragonów w formie elektronicznej. Wtedy bowiem potrzebna jest tylko jedna rolka papieru termicznego.

Kopia elektroniczna – pożegnaj stosy papierowych wydruków

A skoro już wspomnieliśmy o tym rozwiązaniu, powiedzmy o nim coś więcej. Tym bardziej, że tak naprawdę – nie sposób go nie przywołać w kontekście takiego zagadnienia, jak przyjazne funkcje kas fiskalnych. Elektroniczna kopia paragonów polega na zapisie niezbędnych informacji w formie cyfrowej, na karcie pamięci SD lub microSD, nie zaś na dodatkowej rolce papieru termicznego. Z tego jednego rozwiązania wynika mnóstwo korzyści. Po pierwsze, dzięki niemu kasa fiskalna może posiadać mniejsze gabaryty. Po drugie, pozwala na szybsze i wygodniejsze archiwizowanie danych, przenoszenie ich na komputer, a także dodatkowe zabezpieczenie (przy użyciu innych nośników danych, jak pendrive czy płyta DVD). Po trzecie, zmniejsza koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych (tak jak już wspomnieliśmy, kasa z elektroniczną kopią wymaga do pracy tylko jednej rolki). I wreszcie po czwarte, pozwala uniknąć konieczności gromadzenia wielu papierowych wydruków.

 

Jak widać, kasy fiskalne potrafią być wyposażone w dość zróżnicowane rozwiązania, które mają wspólny mianownik: w znacznym stopniu ułatwiają obsługę technologii sprzedaży. A na tym ważnym aspekcie korzysta zarówno przedsiębiorca, jak i jego klienci.