fiskalni.edu.pl

Menu Close

Nowoczesność w pełnej krasie – Novitus Link Online

Kasa fiskalna Novitus Link Online, to nowoczesne urządzenie, które nie tylko obecnie będzie pomocne przy prowadzeniu działalności. Producent skonstruował ją w taki sposób, że zaawansowane funkcje oraz parametry techniczne, sprawdzą się również na przestrzeni kolejnych lat użytkowania urządzenia rejestrującego.  

Nowoczesne funkcje i parametry w służbie handlu

Link Online, jak mówi o niej producent, to kasa z nowej gałęzi rodziny Novitus – Online Power. Co to oznacza dla osoby, która zdecyduje się na zakup tego urządzenia rejestrującego? Że stanie się posiadaczem kasy o niespotykanych dotąd parametrach: mocy, na którą składają się 32 bitowe procesory o taktowaniu nawet do 524MHz, pamięci wewnętrznej, 256 MB pamięci operacyjnej, nawet milionowej bazie towarowej, współpracy z NoviCloud, czyli aplikacji stworzonej przez Novitus. To ostanie rozwiązanie umożliwi zdalne zarządzanie funkcjonalnością kasy – za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Novitus Link Online, pozawala także na zdalne przysłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Wystarczy skonfigurować urządzenie z siecią internetową – reszta odbywa się bez udziału operatora, w tle pracy kasy. Dane wygenerowane podczas pracy kasy (paragony, raporty, wydruki niefiskalne, zdarzenia itp.) wysyłane są automatycznie zgodnie z ustalonym dla kasy harmonogramem. Urządzenie łączy się z CRK zapomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM.

Budowana w oparciu o doświadczenie

Podczas tworzenia kasy Noviutus Link Online, inżynierzy czerpali z doświadczeń, jakie zdobywali przez wiele lat podczas konstruowania jej poprzedniczek. Dlatego też urządzenie to, jak wszystkie inne polskiego producenta, opiera się mocnych podzespołach.

Kasa wyposażona jest w szybki i sprawny mechanizm drukujący, w którym wymiana rolki odbywa się na zasadzie wrzuć i pracuj.

Model ten już w standardowej konfiguracji posiada różnego typu interfejsy komunikacyjne: 3 x USB, RS-232, port szuflady kasjerskiej oraz wejście Ethernet. Dzięki temu Link Online zapewnia współpracę z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi jednocześnie, np. terminalem płatniczym, wagą, skanerem i komputerem.

Kasa posiada wygodną klawiaturę z klawiszami szybkiej sprzedaży oraz czytelne wyświetlacze.

Wyposażono ją we wszystkie funkcje, które miały dotychczas kasy fiskalne z kopią elektroniczną. Poza tym może drukować uproszczone faktury, poprzez dodawanie NIP-u nabywcy na paragonie. Udostępnia także możliwość emisji logo firmy na paragonie oraz  biletów, kuponów rabatowych, informacji o promocjach, potwierdzeń na opakowania zwrotne, okolicznościowych zwrotów. Operator może stworzyć swoją dowolną propozycję wydruku.

Dla kogo?

Novitus Link Online można opisać prostym stwierdzeniem – to wysokiej jakości podzespoły i wszechstronna funkcjonalność, zamknięte w zgrabnej obudowie. Kto zatem może używać tej kasy? Właściwie każdy, kto prowadzi średnią lub małą dzielność gospodarczą.  Jest ona bowiem dostosować się do prowadzonego biznesu. Sprawdzi się w sklepie, kiosku, salonie fryzjerskim, kosmetycznym, u mechanika, lekarza, prawnika. Posiada funkcje sprzedaży biletów, więc może pracować w busach lub autobusach. Funkcje czasowe sprawdzą się na parkingach i w wypożyczalniach, raporty akcyzowe ułatwią i usprawnią prowadzenie sklepów monopolowych.

Wydruki niefiskalne mogą być drukowane jako oddzielne dokumenty (z nagłówkiem lub stopką), lub jako dołączone do paragonu fiskalnego (jak rozliczenie opakowań zwrotnych).