fiskalni.edu.pl

Menu Close

Dobre kasy fiskalne w jeszcze lepszej wersji – na co stać Novitus Sento Online?

W związku z nowymi standardami technologicznymi, wynikającymi z wejścia systemu online, na rynku urządzeń sprzedażowych pojawia się coraz więcej kas komunikujących się z CRK. Mowa tu zarówno o całkowicie nowych, jak i dobrze znanych modelach, dostosowanych do aktualnych potrzeb wielu przedsiębiorców. Przykładem takiego urządzenia jest Sento Online. Co dokładnie ma do zaoferowania kasa rejestrująca on Novitus?

Współpraca z Centralny Repozytorium Kas – na różne sposoby

Zacznijmy od tego, co najważniejsze. A więc od faktu, że przywołane urządzenie rejestrujące spełnia wszystkie wymogi prawne oraz techniczne, jakie stawia przed nim nowy system fiskalizacji. Oznacza to, że Novitus Sento Online umożliwia współpracę z terminalami płatniczymi i posiada rozwiązanie, jakim jest pamięć chroniona (przechowująca kopie paragonów w formie elektronicznej). Przede wszystkim jednak komunikuje się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas, gdzie automatycznie wysyła niezbędne dane dotyczące rejestrowania obrotu. Co więcej, model od Novitus umożliwia zarówno przewodowe (Ethernet), jak i bezprzewodowe połączenie z CRK (Wi-Fi, modem GSM).

Pokaźna baza towarowa i praktyczne funkcje

Kasa rejestrująca w nowej odsłonie online to nie tylko spełnienie standardów nowego systemu fiskalizacji. Urządzenie ma więcej do zaoferowania także w kategoriach parametrów użytkowych. Warto zwłaszcza wspomnieć o możliwości zaprogramowania jeszcze większej bazy towarowej. Novitus Sento Online pozwala na obsługę nawet do 50 000 pozycji PLU i podział elementów oferty na maksymalnie 100 grup towarowych. Tym samym można powiedzieć, że opisywany model zapewnia rozwiązania z zakresu tzw. systemowych kas fiskalnych. Ponadto, Sento Online ma w zanadrzu łatwy w obsłudze mechanizm termiczny, wystawia paragony z NIP-em nabywcy i posiada wydajne podzespoły, zamknięte w stosunkowo niedużej oraz estetycznej obudowie. I to nadal nie wszystko, co jest w stanie zaoferować…

Istotne ogniwo sprawnego systemu sprzedaży

Rozbudowane standardy komunikacyjne w przypadku Sento Online nie są jedynie zaletą. To zawsze był znak rozpoznawczy tego urządzenia rejestrującego. Nowa wersja również jest wyposażona w rozmaite interfejsy, takie jak Ethernet, RS232 czy USB. Rozwiązania te sprawdzają się nie tylko w kontekście komunikacji z CRK. Dzięki nim kasa fiskalna online może współpracować z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak komputery lub terminale komputerowe typu POS, wagi elektroniczne, skanery kodów, drukarki zamówień czy szuflady kasjerskie. Zastosowanie rozwiązania w rodzaju Bluetooth stwarza też pewne udogodnienia w zakresie komunikacji bezprzewodowej z konkretnymi technologiami sprzedaży.