fiskalni.edu.pl

Menu Close

Co zaoferuje kasa fiskalna Farex Bursztyn Plus?

Farex Bursztyn Plus to nowa wersja znanej i lubianej kasy fiskalnej. Urządzenie pojawiło się na rynku technologii sprzedaży wraz z homologacją GUM – uzyskaną 8 sierpnia 2016 roku. Pytanie jednak, co konkretnie zaoferuje ten model? Czy nadal będzie to intuicyjna w obsłudze i praktyczna kasa fiskalna, za którą nie trzeba zapłacić zbyt wiele? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Kasa z papierową kopią paragonów

Jeżeli ktoś liczył na to, że model Bursztyn Plus zostanie wyposażony w moduł elektronicznej kopii paragonów, śpieszymy z wyjaśnieniami. Kasa rejestrująca marki Farex nadal posiada dwurolkowy mechanizm drukujący. W związku z tym, urządzenie wystawia nie tylko paragony dla klientów, ale także kopie tych dowodów sprzedaży. Użytkownicy Farex Bursztyn Plus muszą być więc przygotowani na przechowywanie istotnej dokumentacji w formie papierowej.

Nie jest jednak tak, że w omawianej tutaj kasie nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie. Są to po prostu modyfikacje, które trudno zauważyć na pierwszy rzut oka. Mowa tutaj przede wszystkim o zwiększonej pojemności bazy towarowej. Ale nie tylko…

5 000 PLU i 24 znaki w nazwie towaru

Kasa Farex Bursztyn zawsze była znana z tego, że pozwala na komfortowe zarządzanie asortymentem. Duża w tym zasługa przyjaznego interfejsu urządzenia oraz oprogramowania komputerowego PLU Manager. Jednakże, do tej pory użytkownik kasy mógł zdefiniować w jej pamięci tylko 3 000 produktów bądź usług. Natomiast w Farex Bursztyn Plus zwiększono ten parametr o 2 000 PLU. Innymi słowy, obecnie do dyspozycji jest 5 000 pozycji towarowych.

Zmodyfikowana została również maksymalna długość nazwy produktu bądź usługi. Obecnie Bursztyn Plus może drukować paragony fiskalne, na których znajdą się nazwy do 24 znaków. Nie jest to duża zmiana, ale w niektórych przypadkach pozwoli uniknąć stosowania nieczytelnych skrótów.

Komunikacja z resztą systemu

Farex Bursztyn Plus jest kasą fiskalną. Co za tym idzie, urządzenie może funkcjonować w firmie całkowicie samodzielnie. Niemniej, praktyka pokazuje, że również kasy fiskalne często działają w ramach mniejszych bądź większych rozwiązań systemowych dla firm. Jak pod tym względem prezentuje się odświeżona wersja modelu marki Farex?

Urządzenie zostało wyposażone w 2 interfejsy komunikacyjne. Jeden służy do podłączenia szuflady na pieniądze, natomiast przy użyciu drugiego – konkretnie RS-232 – dostępna jest współpraca z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych bądź wagą.

Jak pracuje się z tą kasą fiskalną?

Farex Bursztyn Plus, pomimo dosyć niskiej ceny, to praktyczna i funkcjonalna kasa rejestrująca. Decydują o tym przede wszystkim: przyciski funkcyjne (8 skrótów klawiszowych), wydajny akumulator, wytrzymały mechanizm drukujący oraz elementy opisane wcześniej, czyli 5 000 PLU w bazie towarowej oraz 2 porty komunikacyjne. Pytanie jednak, czy model Bursztyn Plus dorówna popularnością swojemu poprzednikowi? Wiele wskazuje na to, że tak, lecz zawsze trzeba mieć na uwadze różnego rodzaju zmiany na rynku fiskalnym. Chodzi tutaj zarówno o rozwój technologii dla firm, jak i nowe przepisy. Czas pokaże 😉

Przeczytaj opis produktu i opinie