fiskalni.edu.pl

Menu Close

Co ma do zaoferowania kasa fiskalna Posnet Ergo?

Choć od premiery minęło trochę czasu, a o modelu Ergo była już wzmianka na tym blogu, jest to na tyle interesujące urządzenie, że warto je przypomnieć i przyjrzeć się mu nieco bliżej. Nie chodzi już tylko o jego funkcje i parametry, ale także o branże i działalności handlowe, w których okazuje się ono skutecznym narzędziem pracy. I oczywiście o właściwości umożliwiające dostosowanie technologii sprzedaży do zmieniającego się profilu firmy.

Stara prawda ponownie daje o sobie znać

Posnet Ergo to kolejne potwierdzenie tego, jak ważne jest rozpoczęcie wyboru technologii sprzedaży od głębokiej świadomości potrzeb prowadzonego biznesu. Nie tylko każda branża, ale i każde pojedyncze przedsiębiorstwo posiada swoją specyfikę, która w naturalny sposób przekłada się na konkretne wymagania. Dlatego bez względu na stopień zaawansowania kasy, wysokość jej parametrów czy inne aspekty – może się okazać, że jedne rozwiązania będą niezbędne, podczas gdy inne, nawet nowoczesne, staną się zwyczajnie niepotrzebne. Tak czy inaczej, model marki Posnet pozwala na dość precyzyjne dostosowanie cech i funkcjonalności do profilu firmy.

Wytrzymałość, komunikacja i baza towarowa

O tej kasie można powiedzieć naprawdę sporo, a wystarczy choćby zacząć od niedużej, poręczne konstrukcji oraz jej eleganckim, nowoczesnym designie. Trzeba jednak podkreślić, że oprócz małych gabarytów i atrakcyjnego wyglądu, Ergo odznacza się również solidnym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu urządzenie jest odporne na wstrząsy i wnikanie pyłu lub kurzu, przez co znakomicie nadaje się do pracy w utrudnionych warunkach. Ponadto, kasa umożliwia podatnikowi wybór przy zakupie liczby obsługiwanych pozycji towarowych: 4000, 6000 lub 8000 PLU. Tak więc, w myśl poprzedniego akapitu – wszystko zależy od asortymentu firmy. Podobnie ma się rzecz z komunikacją: Ergo, oprócz standardowych rozwiązań – port USB, obsługa szuflady na pieniądze – oferuje 3 moduły rozszerzeń: pierwszy (USB, 2 RS-232), drugi (USB, 2 RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) i trzeci (USB, 2 RS-232, modem 3G). W rezultacie, podatnik sam zdecyduje, które opcje współpracy z urządzeniami peryferyjnymi okażą się najskuteczniejsze w jego systemie sprzedaży.

O rodzajach działalności i ich rozwoju

Gdzie zatem sprawdzi się kasa Ergo? Trzeba przyznać, że urządzenie oferuje dość szerokie zastosowanie. Odnajdzie się zarówno w trudniejszym środowisku pracy warsztatów samochodowych czy punktów gastronomicznych (ze względu na wytrzymałość konstrukcji), jak i w estetycznych przestrzeniach kancelarii prawniczych lub salonów kosmetycznych (ze względu na atrakcyjny design). Dodatkowe opcje, takie jak zapis elektronicznej kopii paragonów, szybki i prosty w obsłudze mechanizm drukujący, umieszczanie logo firmy na wystawianych dokumentach, zapewnią komfort obsługi klientów w każdej branży. Ale to nie wszystko. Ergo umożliwia doposażenie kasy w dodatkowe pozycje towarowe i opcje połączeń bezprzewodowych także później, już po zakupie. W rezultacie, przedsiębiorca decydujący się na model marki Posnet, uzyskuje urządzenie przygotowane także na ewentualny rozwój firmy lub zmianę jej profilu.