fiskalni.edu.pl

Menu Close

„Kosmiczne” drukarki kart marki Evolis

To, co przedstawia grafika, nie jest kolejnym elementem ze świata „Gwiezdnych Wojen”, a przykładem funkcjonalnej i atrakcyjnej z wyglądu drukarki kart plastikowych. Ale zdjęcie pokazuje dopiero jedną z 2 propozycji Evolis – firmy zajmującej się tworzeniem technologii, które skutecznie wspomagają prowadzenie sprzedaży. Tymczasem dziś porównamy następujące modele: Zenius i Primacy.

Jeśli o technologiach urządzeń peryferyjnych mówi się niedużo, to drukarka kart jest na to dowodem. A przecież, rozwiązanie to jest dość rozpowszechnione i nie tylko ze względu na posiadane praktycznie przez wszystkich karty płatnicze. Tego typu drukarki możemy znaleźć wszędzie tam, gdzie istotna jest rejestracja czasu pracy personelu, kontrola dostępu do stanowiska kasowego, a także personalizacja kart członkowskich. Okazuje się więc, że te niepozorne urządzenia potrafią być niezwykle praktyczne i oferować ciekawe opcje. Prześledźmy to na 2 przykładach marki Evolis.

Evolis Zenius

To, co pierwsze rzuca się w oczy, to małe gabaryty, wysoka jakość wykonania i wyjątkowy, wręcz kosmiczny wygląd urządzenia. Model ten odznacza się odpornością na intensywną eksploatację oraz przyciąga wzrok nabywców, podwyższając atrakcyjność stanowiska pracy i świadczonych usług. Ale korzystna strona wizualna to nie jedyne, co ma do zaoferowania Zenius. Urządzenie zadrukowuje całą powierzchnię kart w rozdzielczości 300 dpi – monochromatycznie lub w kolorze. W pierwszym przypadku czas wykonania jednego egzemplarza wynosi 9 sekund, zaś w drugim 30 sekund. Jeśli zaś chodzi o obsługę modelu Zenius, kompletnie nie ma powodów do obaw: instalacja materiałów eksploatacyjnych jest bardzo prosta i nie zabiera dużo czasu. Co więcej, drukarka została wyposażona w podajnik i odbiornik kart plastikowych, co zwiększa komfort użytkowania. Warto również dodać, że urządzenie marki Evolis świetnie współpracuje z komputerem lub terminalem komputerowym – za pośrednictwem wbudowanego portu komunikacyjnego USB lub możliwości zastosowania (na zamówienie podatnika) interfejsu Ethernet.

Jeszcze więcej możliwości modelu Zenius poznasz, klikając w ten link.

Evolis Primacy

Podobnie, jak poprzednik, model Primacy charakteryzuje się nowoczesnym i niebanalnym wyglądem. Ponadto, także wykonuje karty w rozdzielczości 300 dpi oraz jednym z 2 wariantów: monochromatycznym lub kolorowym. Ale dodatkowo może drukować jednostronnie lub dwustronnie (opcja dostępna na życzenie podatnika). Obsługuje także różne rodzaje kart i o różnej grubości. Wydruk jednego egzemplarza – w trybie jednostronnym – wynosi 6 sekund (wersja monochromatyczna) lub 19 sekund (wersja kolorowa). Tymczasem pracę z modelem Primacy wspomagają rozwiązania konstrukcyjne, takie jak nowoczesny podajnik i odbiornik na 100 kart. Do urządzenia dołączone są sterowniki (zgodne z systemami Windows XP, Windows Vista, Windows 7, a na żądanie także Mac i Linux) i program Evolis Premium Suite, które ułatwią korzystanie z możliwości urządzenia oraz dokładne konfigurowanie wydruku. Co więcej, współpraca modelu marki Evolis z komputerem bądź terminalem komputerowym odbywa się już nie tylko przy użyciu złącza USB, ale i standardowo wbudowanego interfejsu Ethernet, zapewniającego szybką oraz stabilną wymianę danych. Należy też wspomnieć o tym, że Primacy jest objęty 3-letnią gwarancją.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co jeszcze może zaoferować model Primacy, zajrzyj tutaj.

 

Okazuje się zatem, że drukarki kart plastikowych nie są wcale zwykłymi, banalnymi urządzeniami. Potrafią nie tylko znacznie usprawnić prowadzenie działalności handlowej, ale również mieć wpływ na prestiż danej firmy. A co Wy o nich sądzicie?